اسرائیل, مشق شیطان
اسرائیل باید از صفحه روزگار محـــــــــــو شود
درباره وبلاگ


کربلای امروز, فلسطین است
یزید امروز, آنکه فرمان کشتن مسلمین میدهد
عمر سعد امروز, آنکه برادران و خواهرانمان را در غزه - قدس - طرابلس - قاهره و ....... به خون میکشد
پیروی از حسین ابن علی (ع)؛ اطاعت از حسین زمانه (عج) است که چشم به راه لبیک من و توست
کربلای امروز فلسیطین است, دریابیمش...

مدیر وبلاگ : فاطمه سادات منتظرالمهدی

رئیس سابق دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی در اظهاراتی كم سابقه، از سیاست داخلی تل آویو انتقاد كرد.

به گزارش شبكه تلویزیونی شالوم؛ «مئیر داگان» مدیر سابق موساد در برنامه تلویزیونی، اوضاع اسرائیل بعد از بیداری اسلامی و همچنین دلایل اینكه چرا اسرائیل نباید به تاسیسات هسته ای ایران حمله كند را تشریح كرد.

داگان گفت: اخیرا سخن بسیار جالبی را از زبان یكی از مقامات آمریكا شنیدم كه چرا ما آمریكایی ها باید نگران تحریم نفتی ایران باشیم، ما كه فقط 7 درصد از تولیدات نفتی خلیج فارس را خریداری می كنیم. دراین خصوص باید بگویم گرچه شما آمریكایی ها نفت را خریداری نمی كنید، اما اروپا و چین به مراتب بیش از شما نفت می خرند. در نتیجه اگر پیامدهای افزایش بهای نفت در این كشورها دیده شود، این مسئله به دلیل روابط اقتصادی تنگاتنگ آمریكا با اروپا و چین، آثار ویرانگری بر اقتصاد شما خواهد داشت.

وی اذعان كرد: مهمترین چالشی كه اسرائیل با آن مواجه است، تامین امنیت داخلی است. این نیز نظام سیاسی ما است. نظام سیاسی ما به مرحله ای رسیده است كه دولت دیگر قادر به اداره مملكت و تسلط بر اوضاع نیست. بیش از 70 درصد تصمیم هایی كه اكنون دولت می گیرد، مربوط به حوزه امنیت است.

داگان افزود: اگر بخواهیم معیارهای یك دولت كارآمد را برشماریم، ابتدا باید چند سوال از خودمان بپرسیم:

نخست آنكه، آیا دولت می تواند زمانی كه پای مرگ و زندگی یا جنگ و صلح در میان است، تصمیم لازم را بگیرد؟ آیا رژیم ثبات لازم را دارد؟ آیا دولت قادر به برنامه ریزی بلندمدت است؟ آیا رژیم می تواند در زمینه مسائل حساس سیاسی، تصمیم های منطقی بگیرد؟ آیا مقامات دولت توانایی لازم را برای اختصاص و هزینه كردن بودجه به احزاب دارند؟ و نهایتا اینكه آیا دولت به دنبال ایجاد نوعی زمینه مساوات در كشور هست یا نه؟

با در نظر گرفتن همه این معیارها، باید اذعان كنم دولت (اسرائیل) البته منظورم به دولت فعلی نیست زیرا در این عرصه ها تفاوت چشمگیری بین عملكرد دولت نتانیاهو با دولت های پیشین اسرائیل نمی بینم، كارآیی لازم را ندارد. به گمانم تنها مورد استثنایی كه درگذشته داریم، دولتی بود كه حزب شاس در آن مشاركت نداشت و لذا برای نخستین بار نظام متفاوتی ایجاد شد كه نتوانست برای مدت زیادی دوام بیاورد.


رئیس سابق دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی در ادامه افزود: ما در وضعی گرفتار شدیم كه ناچار شدیم دولت ائتلافی تشكیل دهیم. در دولت ائتلافی نیز شاهد انتقال قدرت از احزاب اصلی به سمت احزاب میانه ای هستیم كه نقش ایجادكننده توازن را دارند و اكنون همین احزاب میانه هستند كه حقیقتا بر سیاست های اسرائیل مسلط شده و قدرت را در اختیار گرفته اند. برخی مشكل را اینگونه مطرح كرده اند: اسرائیل برای همه افراد شاغل، پرداخت كننده مالیات و پرسنل ارتش هیچ كاری نمی كند. برعكس، كسانی كه كار نمی كنند، مالیات نمی دهند و در ارتش خدمت نمی كنند، از حمایت دولت برخوردارند. وی اظهار داشت: متاسفانه نظام سیاسی ما به ورطه سقوط رسیده است. نمونه اخیر این شكست نیز با قیام جوانان در تابستان برای عموم روشن شد. این جوانان به عنوان فعال اجتماعی تظاهرات كرده بودند، اما در حقیقت به این مسئله اعتراض داشتند كه دولت حقیقتا هیچ نقشی را برای حل مشكلات ابتدایی در جامعه اسرائیل ایفا نمی كند.نوع مطلب : اخبار مرتبط، 
برچسب ها : موساد، مئیر داگان، سقوط، اسرائیل،


پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic